O mnie

Rafał Cupiał
Trener rozwoju osobistego, inteligencji emocjonalnej, dynamiki socjalnej oraz technologii komunikacyjnych. Od lat zajmuje się tematyką pracy nad wnętrzem, zarządzaniem stanami emocjonalnymi, modelowaniem zestawów przekonań oraz kształtowaniem pozytywnych i korzystnych modeli świata a także kwestiami doskonalenia relacji społecznych i związków międzyludzkich. Od jakiegoś czasu korzysta ze swojej pasji by zmieniać życia uczestników swoich szkoleń na jeszcze lepsze i wypełniać je wolnością emocjonalną i poczuciem stałego, bezwarunkowego szczęścia. Pokazuje klientom Altersense w jaki sposób mogą dbać o swoje relacje by tworzyć długotrwałe, wspaniałe i wartościowe związki z ludźmi, na których im zależy.

Jeżeli masz jakieś pytania: rafal.cupial@gmail.com


GŁÓWNE ZAINTERESOWANIA

Specjalizuje się w użytecznym wykorzystaniu praktyk medytacyjnych i innych zaawansowanych metod pracy ze stanami świadomości.

Szczególnie interesuje się zaawansowaną dynamiką socjalną (talentem społecznym, autentyczną pewnością siebie, świadomą komunikacją) oraz możliwością połączenia jej z praktycznie pojmowanym rozwojem duchowym.

Fascynuje go niesamowite zastosowanie gier improwizacyjnych, jako potężnego narzędzia umożliwiającego trening spontaniczności, błyskotliwości, elastyczności i w pełni uwalniającego kreatywny umysł.

Podczas prowadzonych przez siebie coachingów niezwykle sprawnie i efektywnie korzysta z przewrotnej, ale prowadzących do głębokich zmian, metody prowokatywnej.

Poświęca wiele uwagi możliwości zastosowania, w pracy z ludźmi, skutecznych technik i podejść zaczerpniętych z różnych odłamów buddyzmu i szeroko pojmowanej filozofii wschodu (również taoizmu i konfucjanizmu). Podejść i metod takich jak np. naikan, mindfulness, zen czy też morita.

Jest zwolennikiem czerpania z zasobów Huny, jako świetnego psychologicznego systemu przemiany osobistej i pracy z przekonaniami.


NAUKI, SYSTEMY I METODY PRZEMIANY, Z KTÓRYCH KORZYSTA:
Systemy medytacyjne (zen, taoizm, buddyzm, lamaizm, joga, tantra), zaawansowane formy treningu mentalnego, Mindfulness, psychologia transpersonalna, psychologia integralna, Huna, MBB (Mind-Body Bridging), Voice Dialogue, Dynamika Socjalna, Coaching Prowokatywny, Teatr Improwizowany, RTZ, Praktyczny Rozwój Duchowy.


DODATKOWE SYSTEMY, KTÓRYMI SIĘ WSPIERA:
Psychologia głębi, psychologia poznawcza, Gestalt, analiza transakcyjna, psychodrama, ekonomia behawioralna, NLP, The Work, hipnoza, Core Transformation, Parts Integration, Big Mind, Morita, model osobowości DISC, kognitywistyka, neuroscience, antropologia kulturowa i inne.


PROJEKTY

Jest twórcą stale ewoluującej metody Coachingu Autentycznego, która opiera się na efektywnym oczyszczaniu osobowości, wykorzystaniu technik medytacyjnych i treningu uważności w celu dotarcia do naturalnego, pierwotnego umysłu i duchowego rdzenia osoby, z którą pracuje. Umożliwia to następnie zbudowanie pozytywnej interpretacji rzeczywistości, za pomocą niezwykle nowatorskich narzędzi przemiany osobistej.

Jest w trakcie tworzenia książki "Szaman Osobowości", która za pomocą metafor ma umożliwić czytelnikowi świadome zbudowanie najbardziej wyzwalającego i fascynującego postrzegania świata, uzyskanie stałego dostępu do pełni osobowości i wszystkich wewnętrznych zasobów, a także pomóc w zbudowaniu prawdziwej autentyczności i  bezwarunkowej pewności siebie.

Pracuje również nad internetową platformą szkoleniową, o tej samej nazwie, która przeprowadzi użytkownika przez 60- dniowy program autentycznej przemiany osobistej, oparty na zróżnicowanych technikach medytacyjnych, misjach socjalnych i ćwiczeniach mentalnych.

Oto lista projektów, którymi się aktualnie zajmuje:

KSIĘGA REFERENCJI:


Podczas naszej pracy od razu zauważyłem, że złapaliśmy świetny kontakt. Tak przyjemnie nam się rozmawiało, iż wcale nie chciałem kończyć tego spotkania. Jest spokojny i opanowany, potrafi w intrygujący sposób opowiadać o ideach, które chce przekazać.  Sam zajmuję się rozwojem osobistym od 2 lat, ale to co potrafi Rafał zrobiło na mnie po prostu ogromne wrażenie. Zna mnóstwo ćwiczeń i technik, dzięki którym jest w stanie pomóc rozwiązać dosłownie każdy problem. Uzmysłowił mi moje mocne strony, dzięki czemu zrozumiałem, co chciałbym robić w życiu, a muszę przyznać, że sam nie mogłem poradzić sobie z tym wyzwaniem. Mało tego Rafał jest także w stanie doradzić, co robić w relacjach z kobietami, aby były one udane. Dlatego mogę z czystym sumieniem polecić jego usługi:)
DORIAN BAGNIEWSKI, GDYNIA

Z Rafałem miałam okazję pracować kilka godzin. Dzięki niemu poznałam świetne ćwiczenia i techniki dotyczące zmiany przekonań, zarządzania emocjami, wytyczania celów czy też wprowadzania harmonii do relacji partnerskich. Zaskoczyło mnie jak wiele jest rzeczy, które na pozór mogą się wydawać oczywiste a jednak ich na co dzień nie dostrzegamy. I tutaj właśnie pomoc Rafała jest nieoceniona. Byłam zdumiona jego wiedzą i tym z jaką lekkością potrafi ją przekazać, w bardzo zrozumiały sposób. Jego pasja i zaangażowanie są szalenie inspirujące i motywują do zgłębiania tajemnic rozwoju osobistego, duchowego, intelektualnego i nie tylko. Praca z nim była dla mnie wielką przyjemnością, dzięki jego pomocy poznałam wiele narzędzi i ćwiczeń, które pomagają mi w dalszym, i co najważniejsze, efektywniejszym rozwoju. Jak tylko będę miała kolejną okazję popracować z Rafałem, to z pewnością ją wykorzystam bez wahania! I jeśli Wy macie taką okazję, to korzystajcie - szczerze zachęcam! ;)
PAULINA KEMPSKA, GDYNIA

Urodzony coach. Ma talent to błyskawicznego otwierania umysłu i zmiany perspektywy. Umożliwia i wspiera rozumienie siebie. Niesamowicie spójny, uważny, elastyczny. Dostosowuje się do każdych warunków. Posiada niebywałą umiejętność dobierania efektywnych metod pracy do charakteru, światopoglądu i osobowości danej osoby. To było pierwsze szkolenie NTS z Rafałem w roli trenera, ale już teraz wiem, że nie ostatnie. Spędziłam z nim jedynie dwa dni, a wyszłam ze zmianą w sobie. Co więcej- z taką zmianą, jakiej chciałam i jakiej potrzebowałam. Wart każdych pieniędzy.
JUSTYNA BARTNIK, LUBLIN

Polecam warsztaty Rafała wszystkim, którzy są przygotowani na pozytywne zmiany w swoim życiu. Zajęcia mocno wciągają, dają takiego powera żeby na serio pozmieniać swoje życie na lepsze, skoro to takie proste:) W ciągu paru godzin poznałam i przećwiczyliśmy razem sporo ciekawych metod medytacyjnych, z których korzystam sama w domu i przynoszą rewelacyjne efekty:) Rafał jako prowadzący sprawdza się świetnie - wyczuwa energię grupy i potrafi dostosować przerabiany materiał tak żeby każdy wyciągnął dla siebie jak najwięcej. Zaskoczeniem była dla mnie ogromna wiedza Rafała, który genialnie przygotowany do zajęć dawał radę z każdym pytaniem i wątpliwością. Widać, że to jego pasja, która udzieliła się tez uczestnikom;) Zajęcia prowadzone są w pozytywnej, miłej atmosferze, a pomimo spędzania całego dnia "we własnym sosie" i tak pod koniec jest mało;) Polecam gorąco, bo takiej wiedzy nie zdobędziecie z książek, a przydaje się przez całe życie :)
KATARZYNA SKOWRON, WARSZAWA

Warsztaty Medytacyjne prowadzone przez Rafała zaopatrzyły mnie w jedne z najlepszych narzędzi zmiany osobistej jakie otrzymałem w życiu. Już kilka dni po warsztatach czuję jak coraz bardziej wybudzam się z iluzorycznych myśli i przekonań i żyję w świecie, a nie w swojej głowie. Poprawiła mi się jakość komunikacji z własnym ciałem. Wysłuchując jego potrzeb odblokowałem zastygłe emocje, które miały wpływ na stan mojego zdrowia. W moim przypadku uaktywniały się bardzo silne emocje strachu i smutku zastygłe w okolicach klatki piersiowej i krtani. Gdy ich wysłuchałem i świadomie przeżyłem zauważyłem jak powoli zmniejsza mi się trwający od półtora roku kaszel, aż zniknął całkowicie. Wieczorem po warsztatach uzyskałem dostęp do najsilniejszego doznania w moim życiu – stanu całkowitej akceptacji. „Zwykła” sytuacja stała się naładowana setką bodźców. Uważność, świadomość i otwartość, które odnalazłem w sobie na warsztatach nie są jeszcze dla mnie stanem permanentnym, jednakże przeprowadzony przez Rafała trening bardzo zbliżył mnie w tym kierunku i dał naprawdę solidne narzędzia do pracy nad stałym poszerzaniem świadomości. Co więcej otrzymaliśmy również dawkę solidnej wiedzy merytorycznej z zakresu psychologii i neurobiologii, popartą przekonującymi wynikami badań. Całość zaprezentowana w spójny sposób, umożliwiający łatwe przyswojenie materiału. Ta wiedza daje możliwość poznania i zrozumienia mechanizmów, które często nieświadomie kierują naszym życiem i jednocześnie zdolność świadomego wykorzystywania ich w razie potrzeby. Warsztaty totalnie polecam, będę wracał.
MICHAŁ JANKOWSKI, WARSZAWA

Bardzo podobały mi się Warsztaty Medytacyjne prowadzone przez Rafała. Byłam na wielu szkoleniach i treningach, jednakże to wydarzenie zdecydowanie wybija się na tle innych. To co było super to min. fajna struktura szkolenia - wstęp z dużą podstawą teoretyczną, popartą wnioskami z badań naukowych, świetnie dobrane ćwiczenia, krótkie i na temat. Na uwagę zasługują również duża energia, entuzjazm i pasja prowadzącego! Widać, że Rafał lubi to co robi i potrafi tym zarazić uczestników. Bardzo fajne zarządzanie grupą: obserwacja energii poszczególnych osób, radzenie sobie z trudnymi sytuacjami. Podobało mi się również to, że była mała grupa co pozwalało na utrzymanie indywidualnego podejścia. Ogólnie świetny warsztat, przez te 8 godzin byłam zaciekawiona i pełna energii do wykonywania ćwiczeń
AGATA I., WARSZAWA

 
Design by ThemeShift | Bloggerized by Lasantha - Free Blogger Templates | Best Web Hosting